فروشگاه فایل اَوَس

فروش انواع فایلهای آماده در حوزه های مختلف

جک S7

نمایش جک S7 در نمایشگاه خودروی چین

به گزارش عصر ایران کرمان موتور که طی سالیان گذشته با مونتاژ برخی از برندهای چینی مانند جک و لیفان اقدام به عرضه محصولاتی در بازار کرد. محصولات جک بهتر از برند لیفان توانست در بازار موفق باشد و همین امر نیز باعث شد تا این شرکت به فکر عرضه محصولات جدیدتر از این برند به بازار باشد.

خودروی شاسی بلندی که سال 99 به بازار ایران می آید (+عکس)

خودروی  S7 یک شاسی بلند بزرگ از کمپانی جک است که این روزها اخبار زیادی از جدی شدن حضورش در بازار ایران به گوش رسیده و حتی برخی از مدل های این خودرو برای آزمایش های فنی و اخذ تاییده های لازم نیز  وارد ایران شد . به نظر می رسد با تمام شدن روند اخذ مجوز شاید بتوانیم در سال ۹۹ شاهد حضور جک S7 در بازار ایران باشیم و لذا در این مطلب نگاهی داریم به این محصول تازه وارد جک در بازار ایران

تا کنون ۲ نمونه از این خودرو برای تست های فنی و اخذ مجوز تولید وارد ایران شده است

خودروی شاسی بلندی که سال 99 به بازار ایران می آید (+عکس)

خودروی شاسی بلندی که سال 99 به بازار ایران می آید (+عکس)

جک S7 به صورت ۵ نفره و ۷ نفره تولید شده که ۴۷۹۰ میلی متر طول، ۱۹۰۰ میلی متر عرض و ۱۷۶۰ میلی متر ارتفاع داشته و فاصله محوری آن ۲۷۵۰ میلی متر است. هر چند که مدلی که در کرمان موتور به تولید می رسد از نوع  ۵ نفره خواهد بود.

با توجه به این ابعاد، طول جک S7 تقریباً اندازه خودرویی مانند کیا سورنتو است و باید گفت که با خودروی بزرگی سر و کار داریم.

کمپانی جک دو نوع موتور برای این خودرو در نظر گرفته است که یکی از آن‌ها موتور ۱٫۵ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر با قدرت ۱۷۴ اسب بخار و گشتاور ۲۵۱ نیوتن متر و دیگری موتور ۲ لیتری توربوشارژ با قدرت ۱۹۰ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر است که نمونه تولیدی شرکت کرمان موتور از نوع ۱٫۵ لیتری توربوشارژ خواهد بود.

خودروی شاسی بلندی که سال 99 به بازار ایران می آید (+عکس)

برای انتقال قدرت این موتورها از گیربکس های ۶ دنده دستی یا ۶ دنده دابل کلاچ اتوماتیک استفاده می‌شود.و ظاهراً خبری از سیستم ۴ چرخ محرک در جک S7 نیست زیرا قدرت آن فقط به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

بدنه جک s7 از جنس فولاد است و بنابراین می توان گفت در کنار سنگینی وزن، باعث استحکام و مقاومت زیادی در آن می‌شود. موسسه C-NCAP نیز این شاسی‌بلند را برای دریافت ۵ ستاره ایمنی شایسته عنوان کرده است.

خودروی شاسی بلندی که سال 99 به بازار ایران می آید (+عکس)

این شاسی‌بلند جک به سامانه کنترل کشش، سیستم کمکی کنترل شرایط در حرکت سراشیبی، سامانه پایداری، سامانه کمکی پارک و سامانه هشدار دهنده حرکت بین خطوط مجهز است.

کروز کنترل ، سیستم دید ۳۶۰ درجه از اطراف، هشدار انحراف از مسیر ، شارژر بیسیم ، درب صندوق برقی ، گرمکن و سرد کن صندلی جلو ، ماساژور صندلی راننده ، سقف پانورامایک دیگری از امکانات این خودرو می باشد.

خودروی شاسی بلندی که سال 99 به بازار ایران می آید (+عکس)

تاکنون ۲ نمونه از این خودروها از سوی کرمان موتور و برای اخذ تاییه فنی و استاندار وارد ایران شده است و هم اکنون نیز در حال طی کردن فرایندهای مختلف اداری برای اخذ مجوز تولید می باشد.

با توجه به اینکه تا کنون محصولات مختلفی از کمپانی جک وارد بازار ایران شده پیش بینی می شود این خودروی شاسی بلند نیز در صورت ورود به بازار ایران اگر با قیمن منطقی عرضه شودبا توجه به استقبالی که از خودروهای کراس اوور و شاسی بلند در کشور وجود دارد می تواند فروش خوبی را تجربه کند.

مطالب مرتبط